• Subcribe to Our RSS Feed

Sklepy z ekologiczną żywnością

sie 18, 2014 by     No Comments    Posted under: Artykuły

zdrowe zycie

Od mniej więcej 2 lat możemy zaobserwować rosnącą modę na prowadzenie zdrowego trybu życia. Coraz większa część naszego społeczeństwa zaczyna uprawiać sport, coraz więcej osób zaczyna się zdrowo i racjonalnie odżywiać. Właściciele siłowni, w tym również specjalnych siłowni dla Pań zacierają ręce i z uśmiechem na twarzy liczą karnety sprzedane nowym klubowiczom. Sklepy rowerowe kolejny już sezon z rzędu odnotowują zwiększenie sprzedaży zarówno rowerów jak i akcesoriów. Podobna sytuacja ma miejsce na basenach, zajęciach fitness i tak samo dobrze widać to w parkach gdzie biegaczy jest z roku na rok coraz więcej i więcej. Prawie każdy z moich znajomych posiada aplikację Endomondo i co więcej, większość z nich aktywnie z niej korzysta! Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że Polacy zaczynają masowo uprawiać sport.

Oprócz zwiększonej aktywności fizycznej naszego społeczeństwa, obserwuję również większą świadomość w zakresie odżywiania. Zwracamy coraz większą uwagę na to, jakie produkty spożywamy. Czytamy etykiety, kupujemy warzywa, owoce i jaja od zaprzyjaźnionych rolników, często wyjeżdżając po nie za miasto. To właśnie dlatego, na rynku pojawiło się ostatnimi czasy dużo sklepów z ekologiczną żywnością. Widać je zarówno na ulicach większych miast ale również w Internecie jest ich coraz więcej. Sklepy te posiadają w swojej ofercie certyfikowaną żywność ekologiczną pochodzącą z upraw rolnych na których nie stosuje się sztucznych nawozów, pestycydów itp. Eko żywność opatrzona odpowiednim znakiem i sprzedawana przez tez sklepy daje gwarancję, że podczas procesu jej produkcji nie używano konserwantów, sztucznych barwników i ulepszaczy.

logo żywności ekologicznej

Z doświadczenia wiem, że wiele osób z początku nastawiona jest dość sceptyczne do eko sklepów i żywności ekologicznej tam sprzedawanej.  Sam miałem podobnie. Wydawało mi się, że zdrowa żywność z tymi wszystkimi bio i eko dodatkami to czysty marketing i próba sprzedaży zwykłej żywności z 30% narzutem. Byłem tego zdania aż do momentu w którym spróbowałem pierwszego ekologicznego ketchupu, pierwszego 100% masła orzechowego czy też soku z tłoczonych jabłek pochodzącego z małej rodzinnej firmy z tradycjami. O ile ciężko wyczuć różnicę np. w produktach takich jak płatki o tyle wszelkiego rodzaju przetwory z warzyw, soki, sosy, pesto, makarony ekologiczne różnią się smakiem od swoich tradycyjnych odpowiedników diametralnie! W każdym z tych produktów czuć przede wszystkim główny składnik z jakiego jest zrobiony. Kiedy w przeszłości kupowałem ketchup w sklepie „na rogu”, czułem w nim ocet, cukier i pomidory. Ketchup ze sklepu ekologicznego to prawdziwy pomidorowy smak. Podobnie jest właśnie z sokami, z masłem orzechowym bez jakichkolwiek dodatków a nawet z makaronem orkiszowym.

Tym wpisem chciałbym osiągnąć tylko jeden efekt. Chciałbym dotrzeć do tych, którzy podobnie jak ja w przeszłości są sceptycznie nastawieniu do żywności ekologicznej. Nie chcę abyście z dnia na dzień zmienili całe swoje menu i spożywali wyłącznie bio produkty. Po prostu spróbujcie jednego czy dwóch. Najlepiej któregoś z tych, o których wspomniałem i sprawdźcie sami czy czujecie różnice. Jestem pewien, że poczujecie i od tego momentu od czasu do czasu poszukując swojego ulubionego makaronu wpiszecie w Google frazę „żywność ekologiczna sklep”.  ;)

http://www.fitness-food.pl

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>