• Subcribe to Our RSS Feed

Dlaczego warto kupować żywność ekologiczną

lis 3, 2014 by     No Comments    Posted under: Artykuły

Eko_zyw_UE

Z roku na rok coraz bardziej rośnie świadomość dotycząca roli jaką odgrywa dieta w profilaktyce różnych chorób. Nie da się ukryć, że sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na kondycję organizmu, ogóle samopoczucie oraz poziom energii. Wraz z coraz większą wiedzą na ten temat rośnie również zainteresowanie żywnością ekologiczną. Coraz więcej sklepów oferuje tego typu produkty. Co można w nich kupić i czy rzeczywiście warto inwestować w eko żywność? 

Najważniejszą zaletą, którą ma żywność ekologiczna, jest brak różnego rodzaju szkodliwych związków chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Należą do nich między innymi środki ochrony roślin używane w tradycyjnym rolnictwie, a także barwniki i konserwanty. Wysokie wymagania, które są stawiane uprawom ekologicznym, sprawiają, że pochodzące z nich produkty są wolne od pestycydów oraz innych niebezpiecznych substancji. W przypadku hodowli zwierząt nie stosuje się antybiotyków, które mogą zostawać w mięsie i trafiać razem z nim do organizmu człowieka. 

Eko sklep jest miejscem, w którym można znaleźć np. pieczywo, słodycze, makarony, mięso czy dżemy. Wszystkie te produkty muszą spełniać rygorystyczne normy dotyczące jakości oraz powinny posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich pochodzenie z upraw i hodowli ekologicznych, a także stosowanie właściwych technologii w czasie produkcji. Sklep z żywnością ekologiczną jest więc miejscem, gdzie można zrobić naprawdę zdrowe zakupy dla całej rodziny. Ekologiczna żywność może wydawać się stosunkowo dużym wydatkiem, a na pierwszy rzut oka często nie widać różnicy między eko produktami, a tradycyjną żywnością. Warto jednak pamiętać, że różnica istnieje i jest bardzo duża. Żeby zdać sobie z tego sprawę, wystarczy po prostu przeczytać skład kilku produktów zakupionych w supermarkecie i sprawdzić ile dodatkowych konserwantów, barwników oraz innych wspomagających substancji zawierają. Trudno spodziewać się, że wszystkie tego typu dodatki oraz antybiotyki lub środki ochrony roślin pozostaną bez wpływu na kondycję organizmu.

Przynajmniej częściowe włączenie ekologicznych produktów spożywczych do codziennej diety będzie miało bardzo pozytywny wpływ na zdrowie, który stanie się coraz bardziej widoczny wraz z upływem czasu. Warto aktywnie dbać o zdrowie i świadomie robić zakupy, wybierając jedynie produkty naprawdę dobrej jakości. Nie da się ukryć, że jesteśmy tym, co jemy.

Przejdź do sklepu ze zdrową żywnością – kliknij tutaj: http://www.fitness-food.pl

 

 

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>